Студии на случај
VR

За CAMTECH PCB KBS – Упатство за употреба NEPLON Case | CAMTECH PCB

2022/11/29

Клиент

КБС – НЕПЛОН

Апликација

Автомобилската индустрија како BMW и Volkswagen

Материјал

KB 6167F TG170

Техничка карактеристика

Потопување калај, позлата со рабови, Cpk≥ 1,33, бакар со дупка≥ 25UM

Стандард за квалитет

IPC III, без X-OUT

Потребно е тестирање

Анализа на пресеци, AC отпорен напон тест, Термички стрес тест, диелектричен отпорен напон

За клиентот

KBS – NEPLON е чешка компанија специјализирана за електронски рачни и полуавтоматски склопови од среден до голем волумен, сортирање и пакување. Основната дејност е склопување на електронски и електромеханички производи, вклучувајќи електронски услуги за склопување производи за BMW, Volkswagen и други автомобилски индустрии.

За ПХБ

Нашата ПХБ се користи во BMW, Mercedes-Benz и други автоделови.Соработувавме со КБС - НЕПЛОН 5 години. Camtech PCB, како професионална компанија за електронски производствени услуги, секогаш се залага за да обезбеди висококвалитетна печатена плоча, брз одговор, супериорни услуги, доби високо признание од KBS - НЕПЛОН. 


Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --
Chat with Us

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски