ПРОИЗВОДИ
Нашата цел е да ги задоволиме нашите клиенти со висока прецизност и сигурен квалитет за да осигуриме дека секој клиент може да се чувствува удобно и уверено со нашите производи во нивните апликации. Нашите производи опсежно ги наоѓаат своите апликации од пазарот заради убави својства. Ние обезбедуваме производство на PCB
& собрание на PCB. Добредојде!
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
Процес на производство

Процес на производство

Можеме да обезбедиме разни услуги за PCB, како што се плоча низ отвор од 2-30L и HDI, плоча со висока фреквенција, подна плоча, плочка за вграден отпор, производи за тест со полупроводници, плоча за напојување со тежок бакар, метална подлога, флексибилна табла и цврсто- флекс
2020/07/14
4-слојна плоча со мешан притисок со висока фреквенција

4-слојна плоча со мешан притисок со висока фреквенција

Површинска обработка: ENIG 4 слоја Дебелина на таблата: 0,9мм Минимална дупка: 0,3мм Мин. Ширина / простор на линијата: 0,12 / 0,12 mm Посебност: Роџерс 4835 + FR4 Апликација: напојување
2020/08/26
HF Мешана компресија со 6 слоеви ПХБ плоча

HF Мешана компресија со 6 слоеви ПХБ плоча

Слој: 6 Дебелина: 1,6мм ± 0,16 Специјална технологија: Роџерс + FR4 , Механичка слепа дупка + Ласерско дупчење
2020/08/26
2 чекори HDI PCB

2 чекори HDI PCB

Слој: 10 Површинска обработка: ENIG, Дебелина: 1,34 ± 0,14мм Ширина / простор: 0,1 / 0,1 мм Специјална технологија: Контрола на импеданса
2020/08/26
ОБЕЗБЕДУВАЕ НА КВАЛИТЕТ
* Воспоставете систематски систем за управување со квалитет со ISO9001 、 ISO13485 、 ISO14001 、 IATF16949 、 AS9100C 、 GB T2333 、 Nadcap 、 OHSAS18001 и UL (САД Канада)
* Земете ги стандардните упатства за работа како програма, поставете совршен план за обука. Ние можеме континуирано да го оптимизираме и промовираме управувањето со следливост од стандардизирање на работата, одржување на опремата, управување со промените& отстапување и контролирање на клучните ставки за исполнување на барањата за квалитет на производот.
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
Обезбедување на квалитет

Обезбедување на квалитет

Компанијата секогаш ги ставаше на прво место безбедноста и задоволството на клиентите и применуваше различни системи за управување со квалитетот според производите од различни области.
2020/07/17
Обезбедување на квалитет

Обезбедување на квалитет

Обезбедување на квалитет
2020/08/11
ЗА НАС
Освоивме многу сертификати за нашиот производ во однос на квалитетот
CAMTECH PCB е меѓународен, професионален и сигурен производител на плочи со сопствена производствена база која се наоѓа во Шенжен, huухаи во Кина, кои се фокусираат на извоз на PCB на главно европски и северноамерикански пазар. CAMTECH PCB беше основана во 2002 година, има три фабрики за модернизација PCB и FPC во Шенжен, град huухаи, со повеќе од 3000 работници, годишниот капацитет за производство е повеќе од 1500,000 m². Врз основа на неговото богато искуство и разбирање на технологијата, со сопствено производство способност и централизиран ресурс на локално ниво, ние сме во состојба да ви понудиме едношалтерска услуга со мало, средно до масовно производство со конкурентни услови, квалитет и испорака што го прилагодува целото ваше барање. Нашите производи се широко применети во безбедноста
& одбрана, индустриска контрола, комуникација, медицински инструмент, автомобилска електроника итн. CAMTECH PCB освои високо признание од светски клиенти.

Покрај тоа, имаме професионален и искусен технички тим за поддршка на услугата со додадена вредност на извори на PCBA SMT и BOM. Можеме да поддржиме за мало-средно производство флексибилно со брз одговор и професионална услуга.
ДОБИЈТЕ ДОПУШТЕТЕ СО НАС
Само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формуларот за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашиот широк спектар на дизајни!
Прилог:
Изберете друг јазик
Тековен јазик:Macedonian