ПРОИЗВОДИ
Нашата цел е да ги задоволиме нашите клиенти со висока прецизност и сигурен квалитет за да се осигураме дека секој клиент може да се чувствува удобно и уверено со нашите производи во нивните апликации. Нашите производи нашироко ги наоѓаат своите апликации од пазарот поради убавите својства. Ние обезбедуваме производство на PCB& склопување на PCB. Добредојдовте!
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
HDI PCB PCB плочи Производи | CAMTECH PCB

HDI PCB PCB плочи Производи | CAMTECH PCB

Површински третман:ENIGДебелина на плочата:1,3 ммМинимална големина на дупка:0,1 ммМинимална ширина/простор на линијата:0,1/0,1ммПосебност:HDI од прв ред, дупка со слепа дупкаАпликација:автомобилскиЗлатото со потопување може да го подобри површинскиот третман на плочата со ПХБ.Едноставно кажано, златото со потопување е метод на хемиско таложење, кое произведува метална обвивка на површината на колото преку хемиска реакција на оксидација-намалување.Предноста на процесот Immersion Gold е тоа што бојата се депонира на површината.Тоа е многу стабилно кога колото е испечатено, осветленоста е многу добра, облогата е многу рамна и способноста за лемење е многу добра.
Кина FR4 висок Tg PCB плоча Добавувач& производители | CAMTECH PCB

Кина FR4 висок Tg PCB плоча Добавувач& производители | CAMTECH PCB

Површински третман:Leard free HAL 6 слоевиДебелина на табла:1,6 ммМинимална големина на дупка:0,3 ммМинимална ширина/простор на линија:0,2/0,2ммАпликација:напојување
Дебела бакарна ПХБ плоча CAMTECH PCB Производи | CAMTECH PCB

Дебела бакарна ПХБ плоча CAMTECH PCB Производи | CAMTECH PCB

Слој:4Боја на маска за лемење:ЗеленаБоја на свилен екран:БелоШирина/Простор:0,1/0,1ммПовршински третман:ENIGСпецијална технологија:Контрола на импедансаОваа ПХБ плоча е панализирана со 4 парчиња, со користење на Immersion Gold е да се обработи бојата посветла.И депонирањето на бојата на површината е многу стабилно. Предностите за Immersion Gold е да се направи облогата многу рамна.Лемењето е многу добро. Контрола на импеданса (EImpedance Controlling).Ќе има разновидност на пренос на сигнал во проводниците во колото, за да се зголеми неговата стапка на пренос мора да се зголеми неговата фреквенција.Ако самата линија поради офорт, дебелина на магацинот, ширина на жица и други различни фактори. Вреди да се промени импедансата, а сигналот е искривен.
Дебела пцб бакарна плоча кола Производи | CAMTECH PCB

Дебела пцб бакарна плоча кола Производи | CAMTECH PCB

Слој:12Површински третман:Leard бесплатен HALДебелина на табла:2,1 ммМинимална големина на дупка:0,3 ммМинимална ширина/простор на линија:0,2/0,2ммПосебност:дупка за приклучок за смола, вежба за контрола на длабочинаАпликација:напојувањеОваа ПХБ плоча е панализирана со 2 парчиња, површинската обработка е HAL без Leard. .ПХБ треба да се потопува во растопениот лем за време на нивелирањето на лемењето со топол воздух.Воздушниот нож ќе го измие течното лемење пред да се зацврсти лемењето и може да ја минимизира формата на полумесечина на лемењето на бакарната површина и да го спречи лемениот мост.
ОГАНУВАЊЕ НА КВАЛИТЕТ
*Воспоставете систематски систем за управување со квалитет со ISO9001, ISO13485, ISO14001, IATF16949, AS9100C, GB T2333, Nadcap, OHSAS18001 и UL (САД Канада)
*Земете стандардно работно упатство како програма, поставете совршен план за обука. Можеме постојано да го оптимизираме и промовираме управувањето со следливост од стандардизирање на работењето, одржување на опремата, управување со промени& отстапување и контролирање на клучните ставки за исполнување на барањата за квалитет на производот.
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
Обезбедување квалитет на повеќеслојни ПХБ производи | CAMTECH PCB

Обезбедување квалитет на повеќеслојни ПХБ производи | CAMTECH PCB

Обезбедување квалитет на плочка со печатени колаКомпанијата отсекогаш ги ставала безбедноста и задоволството на клиентите на прво место.И примени различни системи за управување со квалитет за производство на ПХБ според производи во различни области.CAMTECH PCB ги има положено сертификатите за меѓународен систем за квалитет како ISO 9001, САД& Канада UL сертификати, TS 16949& Усогласеност со RoHS.Ние произведуваме добра ПХБ, можеме да се увериме дека собранието на ПХБ.Веб-страница:www.camtechcircuits.com
Добавувач на CAMTECH PCB за обезбедување квалитет на плочка со печатени кола& производители | CAMTECH PCB

Добавувач на CAMTECH PCB за обезбедување квалитет на плочка со печатени кола& производители | CAMTECH PCB

Обезбедување квалитет на плочка со печатени колаКомпанијата отсекогаш ги ставала безбедноста и задоволството на клиентите на прво место.И примени различни системи за управување со квалитет за производство на ПХБ според производи во различни области.CAMTECH PCB ги има положено сертификатите за меѓународен систем за квалитет како ISO 9001, САД& Канада UL сертификати, TS 16949& Усогласеност со RoHS.Ние произведуваме добра ПХБ, можеме да се увериме дека собранието на ПХБ.Веб-страница:www.camtechcircuits.com
Трговија на големо CAMTECH PCB Финална проверка на квалитетот со добра цена - CAMTECH PCB

Трговија на големо CAMTECH PCB Финална проверка на квалитетот со добра цена - CAMTECH PCB

Camtech PCB строго го надгледува квалитетот на пратката, го проверува и контролира квалитетот на пратката од аспект на опремата за инспекција, распределбата на персоналот и стандардното извршување и презема брзи и ефективни активности за повратни информации за ненормален квалитет на клиентите.
CAMTECH PCB Финална проверка на квалитетот на печатено коло Добавувач& производители | CAMTECH PCB

CAMTECH PCB Финална проверка на квалитетот на печатено коло Добавувач& производители | CAMTECH PCB

Конечна проверка на квалитетот на печатеното колоПХБ нулта дефект е нашата цел, сите наши производи на ПХБ плоча, 100% тест и инспекција, стандард за прифаќање IPC-A-600-H и IPC-6012; 100% двојна инспекција пред заминување.Веб-страница: www.camtechcircuits.com
ЗА НАС
Добивме многу сертификати за нашиот производ во однос на квалитетот
CAMTECH PCB е меѓународен, професионален и сигурен производител на ПХБ плочи со сопствена производствена база која се наоѓа во Шенжен, Жухаи Кина, која се фокусира на извоз на ПХБ главно на европскиот и северноамериканскиот пазар. CAMTECH PCB е основана во 2002 година, има три фабрики за модернизација на PCB и FPC во Шенжен, градот Жухаи, со повеќе од 3000 работници, годишниот капацитет е повеќе од 1500.000 m². Врз основа на неговото богато искуство и технолошки разбирање, со сопствено производство способност и централизиран ресурс локално, ние сме во состојба да ви понудиме едношалтерски услуги со мало, средно до масовно производство со конкурентни услови, квалитет и гаранција за испорака што ги приспособува сите ваши барања. Нашите производи се широко применети во безбедноста& одбрана, индустриска контрола, комуникација, медицински инструмент, автомобилска електроника итн. CAMTECH PCB освои високо признание од светски клиенти.
Освен тоа, имаме професионален и добро искусен технички тим за да ви ја поддржи услугата со додадена вредност на PCBA SMT и BOM извори. Можеме флексибилно да поддржуваме мало-средно масовно производство со брз одговор и професионална услуга.
СТАПЕТЕ ВО КОНТАКТ СО НАС
Само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни!
Изберете друг јазик
Тековен јазик:Македонски

Испратете го вашето барање